top of page

Trijų Karalių dovanų simbolika kasdieniniame gyvenime. Ką reiškė dovanojami smilkalai ir mira?

Sausio 6 dieną visame pasaulyje švenčiamos dvi svarbios religinės šventės: katalikų Trys Karaliai ir ortodoksų šv. Kalėdos. Pasveikindami ir pagerbdami kūdikėlio Jėzaus gimimą trys karaliai iš tolimųjų Rytų atnešė brangias ir reikšmingas dovanas: auksą, bosvelijos smilkalus ir mirą. Kokią reikšmę ir simbolinę prasmę turi ir kur šiandien naudojamos Kasparo, Merkelio ir Baltazaro dovanos kasdieniniame žmonių gyvenime.

Trijų karalių dovanų simbolika

Auksas yra prabangos, spindesio ir džiaugsmo simbolis. Šios dovanos simbolikos galime rasti kiekvienos dienos smulkiuose džiaugsmuose, atkreipdami dėmesį ir šalia esančius gamtos reiškinius, darnius santykius su aplinkiniais ir draugais.

Ką simbolizuoja bosvelijų smilkalai

Bosvelijų smilkalai simbolizuoja dieviškumą ir susijungimą su Dievu. Tikima, kad smilkalų dūmams kylant į viršų, mūsų svajonės, viltys ir maldos kyla aukščiau ir arčiau Dievo. Bosvelijos medis įvairiose šalyse turi skirtingus pavadinimus. Arabų kalboje jis vadinamas ladanu (Al-luban), anglų kalboje – frankincensu (Frankincense). Iš bosvelijos medžio išgautas aliejus plačiai naudojamas parfumerijoje ir aromaterapijoje. Pastaruoju metu bosvelijos aliejaus, dėl turinčio stresą nerimą mažinančių savybių, paklausa yra ypatingai išaugusi Europos ir Amerikos rinkose. Bosvelijos aliejus pasižymintis saldžiu ir intensyviu medienos kvapu ypatingai dažnai naudojamas oro difuzijai ir patalpų kvėpinimui. Taip pat jo dažnai galime rasti odos priežiūros produktų sudėtyje. Bosvelijų aliejus pasižymi kaip turintis regeneracinių, ląsteles jauninančių ir senėjimą stabdančių savybių.

Miros aliejus

Istoriškai miros aliejus yra naudojamas sakralinėse ceremonijose, jis vadinamas šventųjų aliejumi. Miros lašu buvo atliekami patepimai paskiriant karalius ar įšventinant kunigus. Taip pat miros aliejus turi aukos ir kančios simbolizmo. Garų distiliacijos būdu išgautas miros aliejus yra tirštos, sodrios, rudos spalvos ir pasižymi intensyviomis, giliomis žemės natomis. Mirų aliejus yra stiprus ir galingas antioksidantas, naikinantis laisvuosius radikalus, todėl plačiai naudojamas aromaterapiniuose produktuose ir masažiniuose aliejuose. Atlikti tyrimai parodė, kad šis aliejus turi antiseptinių ir skausmą malšinančių savybių bei efektyviai ir veiksmingai kovoja su bakterijomis ir mikrobais.


23 peržiūros

Naujausi įrašai

Rodyti viską

2 Comments


Are on your own all striking in just there? Is made up of delirium fastened inside but? Should really we revive Peter Cehlarik materials?We'll be Okay.The league experienced a couple of extra postponements declared among late Sunday and into Monday:The Maple Leafs, Blue Jackets, and Canadiens are close down throughout the trip crack.Tonight's Devils vs. Penguins video game is postponed.Tonight's Coyotes vs. Kraken activity is postponed https://www.bostonoutletshop.com/Michael_Callahan_Jersey-98. Other than that, groups are plugging together.We did obtain a little bit of Bruins information yesterday, courtesy of the generally-exceptional Mark Divver:Listening to Bruins' Jakub Zboril, wounded upon 122, includes experienced knee surgeryJakub Zboril, yourself'll recall, experienced an unattractive on the lookout knee harm in opposition to the Nashville Predators https://www.bostonoutletshop.com/David_Pastrnak_Jersey-13.…

Like

The NCAA Tournament tips off today. Before the Round-of-64 officially tips-off, the CRFF staff has some predictions for what will happen this year's tournament.Not just predictions. BOLD predictions.Sumer WensmanBold tournament predictions are not unfamiliar to me, but they don't come on a whim. My most daring basketball predictions have usually come in dreams. My wildest came in 2015, I dreamt that Wisconsin would upset Kentucky in the Final Final four. That dream came in the plot of The Lego Movie Anthony Solomon Jersey. I have promised myself this year that I will only make one bracket which limits my predictions. There is no rhyme or reason to my current bracket other than "because they might.' College basketball i…

Like
bottom of page