top of page

TOP 5 aliejai žiemos metu

Žiemos sezonas mums kelia malonias emocijas su nosį kutenančiu šaltuku ir artėjančiomis

jaukiomis šeimos šventėmis, tačiau kartu su atvėsusiais orais atkeliauja ir peršalimo simptomai,

saulei pasislėpus trūksta energijos ir jaučiasi kiek melancholinės nuotaikos. „Provanso kvapai“

įkūrėja ir kvapų ekspertė, Erika Daugėlaitė, pateikia TOP 5 aliejus žiemai, kurie neabejotinai

išsklaidys slogutį ir padės pasijausti žvalesniems, sveikesniems ir budresniems.

Erika per asmeninę patirtį rekomenduoja iš jos mėgiamiausių kvapų surinkti žiemos aliejų

vaistinėlę visiems gyvenimo atvejams. Sakoma, kad eteriniai aliejai yra daugiafunkciniai, jie ne tik grynina orą, suteikia energijos, bet ir prevenciškai naudojami siekiant apsisaugoti nuo virusų ir kvėpavimo takų uždegimų.

Citrinų eterinis aliejus (Citrus limon lot.k.) yra nepakeičiamas ryto kvapas. Citrinų eterinis aliejus yra gaunamas iš citrinų žievelių, jo aromatas yra aktyvus ir tonizuojantis. Tyrimai

rodo, kad šio aliejaus įkvėpimas pagerina nuotaiką, žmogus jaučiasi energingesnis ir žvalesnis.

Taip pat citrinų aliejus gali sumažinti pykčio lygį, jis stimuliuoja seratonino ir dopamino kiekį

organizme, kurie skatina žmogų jaustis laimingesniu ir labiau džiaugtis gyvenimu.

Rozmarinų eterinis aliejus (Salvia rosmarinus lot. k.) yra ganėtinai aitroko kvapo, tačiau jis puikiaidera su citrinų aliejumi. Rozmarinų aliejus kelia tonusą ir išbudina miegalius. Aromaterapeutai teigia, kad būtent jis skatina darbo atmintį, našumą ir koncentraciją. Jei šitokių aliejų energijos užtaisą naudosime oro difuzijai, pajausime, kad galime išlaikyti kur kas ilgesnį dėmesį dirbant, besimokant ar ruošiantis egzaminams. Tai gali būti puikus pakaitalas kavos puodeliui ar saldžiam energetiniui gėrimui.

Žiemos periodas neįsivaizduojamas be pipirmėčių eterinio aliejaus (Mentha piperita lot. k.).

Šaldantis, intensyvus aliejus yra išgaunamas iš pipirmėčių lapų. Jo cheminėje sudėtyje yra gausu mentolio. Grynas, aukštos kokybės pipirmėčių aliejus yra labai koncentruotas, todėl jis naudojamas labai mažomis dozėmis. Netradicinės medicinos žolinininkai, homeopatai ir aromaterapeutai teigia, kad pipirmėčių aliejus pasižymi tokiomis savybėmis, kaip: mažinantis skausmą, pykinimą, gerinantis kraujo mikrocirkuliaciją, valantis orą, turintis antivirusinių savybių. Jei jaučiate peršalimo ar slogos simptomus, pabandykite kelis lašus pipirmėčių eterinio aliejaus sumaišyti su saujele druskos ir įberkite į karštą vandenį. Įkvėpę tokių garų, jausite kur kas lengvesnį kvėpavimą.

Jei jaučiame, kad mūsų imunitetas silpsta, čiobrelių eterinis aliejus (Thymus vulgaris lot. k.) yra puikus pagalbininkas. Čiobrelių eteriniame aliejuje priklausomai nuo jo rūšies gausu: karvakrolio arba timolio. Įrodyta, kad karvakrolis padeda esant kvėpavimo takų negalavimams, jis nepakeičiamas natūralus antibiotikas. Timolis yra puikus antioksidantas, taip pat skirtas kvėpavimo takams, plaučių uždegimui gydyti. Čiobrelių eterinio aliejaus 6 lašus sumaišius su baziniu aliejumi pabandykite ištepti krūtinę arba išmasažuoti pėdas.

Raudonėlių eterinis aliejus (Origanum vulgare lot. k.) vainikuoja visą žiemos aliejų penketuką.

Ypatingai stiprus aliejus, kuriame taip pat gausu karvakrolio. Raudonėlių eterinis aliejus yra plačiai pripažintas, kaip turintis antivirusinių ir priešuždegiminių savybių. Jis labai dera su čiobrelių ir rozmarinų aliejais. Jei naudosime mišinius iš kelių eterinių aliejų, poveikis mūsų savijautai bus tikrai stipresnis.

Visus eterinius aliejus reikėtų vartoti labai atsakingai ir saikingai. Jei tiksliai nežinote, kaip dozuoti eterinį aliejų, pasitarkite su aromaterapijos specialistais arba šeimos gydytojais.


Mažuose lašeliuose slypi didelė jėga, tik vertėtų žinoti ir pasigilinti, kaip naudoti eterinius aliejus,

kad gautume iš jų naudos sau ir savo namiškiams.

59 peržiūros

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page