top of page

Organiniai aliejai - gerina miegą ir mažina nerimą, ar tai tik malonūs kvapai be poveikio?

Aktyvus gyvenimas, ilgas ir intensyvus darbas vis daugiau iš žmogaus pareikalauja jėgų ir energetinių išteklių. Jei žmogus geba po sunkios darbo dienos ar patirto momentinio trumpo streso greitai atsigauti ir suvaldyti savo emocinę būseną, jis vėl su naujomis jėgomis ir džiaugsmu gali mėgautis gyvenimu, realizuodamas save darbe, kūryboje ar namuose. Tačiau nuolatinis ir kasdienis stresas pradeda kamuoti žmogų, atsiranda pagrindiniai nuovargio požymiai: irzlumas, tampa sunku susikaupti, išlaikyti dėmesį ir koncentraciją, sutrinka miego ritmas, prastėja gyvenimo kokybė ir santykis su artimaisiais.

Aromaterapija ir eteriniai aliejai jau nuo seno buvo naudojami siekiant stabilesnės žmogaus emocinės būsenos: geresnio miego, greitesnio atsipalaidavimo, žvalesnės nuotaikos. Ramunėlių ir melisų arbatos būdavo pasirenkamos vakarais, o vaistažolių vonios naudojamos norint nuraminti mintis ir atkurti emocinę pusiausvyrą. Šiomis dienomis gan dažnai keliamas klausimas ar eteriniai aliejai iš tikrųjų turi teigiamą poveikį žmogaus savijautai.


Eterinių aliejų galia


„Provanso kvapai” įkūrėja ir kvapų ekspertė Erika Daugėlaitė pasakoja, kad organinė aromaterapija ir tikri kvapai turi nepakartojamą poveikį žmogaus savijautai. „Kvapas yra galingas instrumentas - trumpas kvėptelėjimas aromatinių molekulių iš karto gali pažadinti atsiminimus. Kvapas per nosies ertmes keliauja į mūsų smegenis ir sukelia teigiamas emocijas”, - sako Erika Daugėlaitė. Gero ilgo ir kieto miego metu stiprėja imunitetas, atsigauna nervinė sistema, ilsisi fizinis kūnas. Aromaterapija gali būti alternatyvi praktika norint gerai išsimiegoti, atsipalaiduoti ir sumažinti stresą.


Kokie kvapai padeda užmigti kankinant nemigai?


Kvapų ekspertė Erika Daugėlaite išskiria penkis eterinius aliejus, kurie jos manymu labiausiai gali pagerinti miegą ir sumažinti įtampą: tikrųjų levandų (Fine lavender - lot. k.), bergamočių (Citrus aurantium bergamia - lot.k.), kvapiųjų kanangų (Cananga odorata - lot.k.), kvapiųjų šalavijų (Salvia sclarea - lot. k.), jazminų (Jasminum officinale - lot. k.).


Labai daug tyrimų yra atliekama su levandų aliejumi vertinant jo įtaką žmogaus savijautai. Vienas iš tyrimų atskleidė, kad levandų aliejus padeda esant nemigai, stipriai atpalaiduoja ir mažina nerimą. „Tai labai žinomas augalas, istoriškai jis minimas daugiau nei prieš 2500 metų. Egiptiečiai jį naudodavo balzamuodami mumijas ir kvepalams, senovės graikai - kovojant su nemiga ir esant nugaros skausmams. Levandų aliejus pasižymi raminamosiomis ir atpalaiduojamosiomis savybėmis su stipriu, saldžiu ir intensyviu aromatu”, - teigia Erika Daugėlaitė. Kelis lašus levandų aliejaus sumaišius su druska ir paskleidus vonioje, pasidarysite nuostabią aromaterapinę vonią, po kurios miegas bus gilesnis ir kietesnis.


Ar yra kitų aliejų, kurie gali padėti esant nemigai, jei levandos yra ne pats maloniausiais kvapas?


Jei nusprendėte išbandyti eterinius aliejus, rekomenduojama pajausti jų kvapą. „Kartais būna ir taip, kad žmogui, kuris nori išsimiegoti labai nepatinka levandų kvapas, tokiu atveju aš rekomenduočiau pasirinkti kito augalo eterinį aliejų, turinčių panašias savybes”- teigia Provanso kvapai įkūrėja Erika Daugėlaitė.

Bergamočių aliejus turi lengvą pakylėjantį vaisinį kvapą. Jis ypatingai rekomenduojamas esant tamsiems, lietingiems vakarams, kada trūksta šviesos ir saulės. Su bergamočių eteriniu aliejumi yra atlikta daug studijų, kurios parodė, kad šio aliejaus pagalba galima sumažinti nerimą ir įtampą.

Kvapiųjų kanangų eterinis aliejus yra stiprus, saldus, intensyvus, gėlinis aromatas išgautas iš pietryčių Azijos žiedų augalų. Pasak kvapų ekspertės, šis augalas išsiskiriantis moterišku šleifiniu kvapu, pasižymi afrodiziakinėmis savybėmis ir puikiausiai tinkantis po įtemptos darbo dienos. Šiuo aliejumi galima įmasažuoti kaklo sritį arba priimti aromaterapines vonias.

Kvapusis šalavijas magija ir paslaptingomis istorijomis apipintas prieskoninis augalas. Šalavijų aliejus yra išgautas iš šio augalo lapų. Istoriniuose šaltiniuose šalavijų aliejus minimas kaip šventasis aliejus, naudojamas apeigų metu siekiant apsivalymo ir lengvesnės būsenos. Lotynų kalboje „salvia” reiškia sveikti, saugoti. „Aštraus ir intensyvaus skonio aliejus labai dera į draugystę kartu su levandų aliejumi. Šalavijų aliejų rekomenduoju rinktis, jei jaučiate stiprią įtampą, perdėtą nuotaikų svyravimą, vidines baimes ar nerimą, negalite užmigti” - sako Erika Daugėlaitė.

Jazminų aliejus yra labai turtingas ir aromatingas kvapas, arabų ir persų kalboje žodis „yasamin” reiškia dievo dovana. Pasak kvapų ekspertės, jei rinksitės jazminų aliejų vakarui, turėsite šiltą, jausmingą, egzotinį kvapą su afrodiziakiniu prieskoniu. Aliejų su jazminais galime patepti pulsuojančias kūno vietas. Jis turi teigiamą įtaką miegui, pašalina pyktį ir neigiamas emocijas. Labai įdomu, kad šis aliejus dar yra vadinamas “meilės aliejumi”, istoriniai šaltiniai teigia, kad pasitepus šiuo aliejumi sustiprėja meilės išraiška, atsiskleidžia jausmai, pakyla libido. Jazminų aliejus yra išgautas iš jazminų žiedų. Be abejonės, tai vakaro ir nakties aliejus, kuris puikiai dera su rožių, bergamočių ir kitais citrusinių vaisių aliejais.

Jei susiduriate su prasta nuotaika, jaučiate nerimą ir kankina nemiga, tai pirmiausia galima išbandyti aromaterapinę vonią. Šiltas vanduo, druskos ir kvapai - atpalaiduos ir fizinį ir mentalinį kūną. Reikėtų pažymėti, kad aliejai nėra vaistinis preparatas, tad norimo efekto čia ir dabar iš karto galime ir negauti. Galbūt reikėtų aliejus panaudoti savaitę ar kiek ilgesnį laiką siekiant geresnio poveikio.

Šaltiniai:

5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3612440/


Naujausi įrašai

Rodyti viską

2 Kommentare


I haven't been frustrated inside of Joe," Blashill mentioned. "Can he get additional? Undoubtedly. It's not usually basic. His ice period consists of been high-quality Michael Rasmussen Jersey. It's not that he can't do a thing inside of that season however it's not essentially transferring in the direction of lend alone into becoming basic towards seize excess."How does he seize further more? He can seek the services of his substantial physique toward get even more battles, uncover strategies toward be a minimal more quickly within just his alternative-generating with the puck. He's a younger youngster participating in inside of the NHL and it's not moving towards be uncomplicated, nevertheless I've been completely fantastic with his enhancements."This was ahe…

Gefällt mir

OklahomaWell, well, well...the Sooners might actually have a football team. Trevor Knight was not all that, but the running game led by a true freshman was actually pretty impressive. The defense can be scored upon, unfortunately that will likely be the best offense they see outside of Baylor and OSU.2. BaylorThe parade of cream puffs continues, as the Bears travel to Ames following the bye week. This will likely be rated "R" for violence.3. Kansas StateThis ranking will fluctuate as they play at home and on the road. Auburn found out the Snyder's magic is strong in Manhattan, but not strong enough to overcome turnovers.4. Oklahoma StateThese guys could be dangerous if Gundy every takes off the training …

Gefällt mir
bottom of page