Pagrindiniai veido odos priežiūros žingsniai žiemą

Kodėl verta odą prižiūrėti žiemos periodu ir kas gali atsitikti jei nekreipsime dėmesio į išsausėjusią odą? Erika Daugėlaitė rekomenduoja pagrindinius veido odos priežiūros žingsnius, kurie užtikrins odos drėgmės pusiausvyrą ir apsaugos ją nuo priešlaikinio senėjimo.


Organiniai augaliniai aliejai gali sukurti puikų apsauginį barjerą odai

Tinkamai parinkti natūralūs ir sertifikuoti aliejai gali drėkinti veido odą, jai suteikti švytėjimo ir glotnumo. Išskiriame tris pagrindinius augalinius aliejus veidui žiemos periodu:

Jojobos (simondsijų) aliejaus cheminė sudėtis yra labai panaši į žmogaus natūralius riebalus. Šis aliejus puikiausiai įsigeria į giliuosius odos sluoksnius. Įvairių šalių dermatologai šį aliejų taip rekomenduoja dėl jo sudėtyje gausiai esančio cinko ir geležies, taip pat vitaminų B ir E, kurie stiprina odą.

Arganų aliejus tinka sausai odai, ypatingai kuomet matosi smulkios raukšlelės. Jame gausu antioksidantų, omega 3 riebalų rūgščių ir vitamino E. Riebalų rūgštys padeda sveiko kolageno formavimuisi ir mažina uždegimininius odos procesus.

Erškėtrožių aliejų galime rinktis, jei mūsų oda yra nelygi, linkusi į šerpetojimą ir perštėjimą. Jame daug vitaminų A, C ir omega 6 riebalų rūgščių, kurios svarbios sveikai odos būklei. Reikėtų pažymėti, kad vitaminas A esantis šiame aliejuje padidina kolageno ir elastino sintezę užtikrindamas odos drėgmę, elastingumą ir stangrumą.

Aliejus geriausia naudoti vakare, įmasažuojant juos į drėgną ir ką tik nupraustą veido odą. Tokiu būdu oda gaus drėgmės, kurios ypatingai trūksta žiemą ir tuo pačiu bus gausiai pamaitina įvairiais vitaminais bei odai naudingomis medžiagomis.


Žinokite šią taisyklę ir nepamirškite, kad atėjus vėsiems orams oda neišvengiamai susiduria su sausu ir atšiauriu klimatu, kuris turi neigiamos įtakos veido odos būklei, jei nesiimsime apsauginių žingsnių siekiant išsaugoti sveiką ir elastingą odos būklę. Labai svarbu stebėti santykinį oro drėgnumą patalpose. Idealiausia jei jis būtų 40 – 60 proc. patalpose, kuriose daugiausiai praleidžiate laiko.