top of page

Žvakių istorija ir faktai

Žvakių istorija siekia jau 5 tūkstančius metų, tikslus atsiradimo laikas nežinomas. Senovės egiptiečiai gamindavo žiburius ar fakelus, mirkydami nendrių šerdį ištirpusiuose gyvuliniuose riebaluose. Seniau žvakės turėdavo savo aiškią ir tikslią paskirtį apšviesti tamsą ir pagelbėti žmonėms leisti vakarus patogiai namuose. Manoma, kad romėnai sukūrė pirmąsias žvakes su dgatimi, apvyniodami papiruso ritinį aplink špagatą ir pakartotinai panardindami jį į avių arba jaučių lajų. Žvakių naudojimo būdas nepasikeitė, tačiau jos tarnavo ilgiau ir buvo geresnės kokybės nei žibintai. Kitos civilizacijos tai pat išrsadvo kitus būdus žvakių gamybai. Kinai dagtį gamindavo iš suvynioto ryžių popieraus. Indijoje vaškas buvo gaminamas iš cinamono medžio vaisių, o Aliaskos ir Kanados gentys naudojo eulachono žuvį kaip žvakę – žuvį, tokią riebią, kad išdžiūvus jos degdavo kaip žvakė, uždegus vieną galą. Bičių vaškas žvakių gamybos evoliucijoje padarė revoliuciją, nes jis dega švariai, neskleidžia daug dūmų ir turi malonų kvapą. Tačiau jo brangumo jis buvo randamas ir naudojamas tik pasiturinčių žmonių namuose ir bažnyčiose.

👉19 a. žvakių revoliucija  • 1820 m. – prancūzų chemikas išgavo stearino rūgštį iš gyvulinių riebalų rūgščių, todėl buvo sukurtas kietas, švarus vaškas, vadinamas stearinu, kuris ir šiandien naudojamas Europoje.

  • 1834 m. – pramoninių žvakių gimimas. Buvo išrasta žvakių liejimo mašina ir žvakes buvo galima gaminti masiškai. Žvakių kaina stipriai atpigo.

  • 1850-ieji – chemikai atskyrė parafiną nuo naftos ir išgrynino jį į parafino vašką, bekvapį, švariai degantį ir ekonomišką.

🐬Žvakių naudojimas šiandien

Dabar žvakes renkamės dažniausiai ne pagal paskirtį, o pagal spalvą, deriname prie interjero detalių, naudojame siekiant sukurti jaukią ir romantišką atmosferą. Labai populiaru rinktis augalinio vaško žvakes su natūraliais kvapais. Žvakių liepsna mus nuramina priartina prie gamtos, suteikia daug jaukumo šventiniam stalui ir namams. Tai pat tai gali būti puiki dovanų idėja bet kokio amžiaus ir lyties žmogui.

#velykos#zvake#istorija#historie#bougie#parfumerie

140 peržiūrų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page